IX. Twin City Gasshuku

Fantastická akcia, ktorá sa koná raz za pár rokov – 9. Twin city gasshuku v Bratislave a bojovníci zo Senshi dojo boli pri tom!

Celú akciu organizovali IOGKF Slovakia a Kobudo Kai Slovakia. Súčasťou bolo aj kodomo no gasshuku, teda detské tréningy. Deti počas dvoch dní absolvovali 7 náročných ale aj zábavných tréningov a zacvičili si s najväčšími majstrami IOGKF. V sobotu mali tréningy so Senseimi Igorom Vakošom a Michalom Macákom zo Slovenska, Senseiom Bakkies Laubscherom z Južnej Afriky a Senseiom Jaroslavom Kulikom z Českej republiky. V nedelu sa nemohli dočkať, aby si zacvičili so Sensei Tetsuji Nakamurom z Kanady a posledny tréning viedol Sensei Raoul Vogel z Rakúska. Seniorské tréningy viedla aj Sensei Ilona Szőcs , s ktorou sme žial nestihli mať tréning. Odniesli sme si množstvo vedomostí, zabavili sme sa a sme veľmi motivovaí.

Ako na záver povedal Sensei Bakkies Laubscher, gasshuku je ako veľký trh, z ktorého si odnesiete množstvo ovocia a zeleniny a postupne z nich budete odjedat lebo nedá sa zjesť všetko naraz. Verím, že všetci účastníci budú z tejto akcie čerpať ešte dlhý čas.

VIac fotiek tu.