IX. Twin City Gasshuku

Fantastická akcia, ktorá sa koná raz za pár rokov – 9. Twin city gasshuku a bojovníci zo Senshi dojo boli pri tom! Najvýznamnejší inštruktori tradičného okinavského karate IOGKF boli pozvaní v prvý júnový víkend do Bratislavy, aby nám odovzdali svoje vedomosti na najväčšej udalosti tohto roka.

Celú akciu organizovali IOGKF Slovakia a IOGKF Austria. Súčasťou bolo aj kodomo no gasshuku, teda detské tréningy. Deti z Ivanky pri Dunaji, Kráľovského Chlmca a Žiliny počas dvoch dní absolvovali 7 náročných ale aj zábavných tréningov a zacvičili si s najväčšími majstrami IOGKF na svete. V sobotu mali tréningy so Senseimi Igorom Vakošom (5.dan) a Michalom Macákom (5.dan) zo Slovenska, Senseiom Bakkies Laubscherom (9.dan) z Južnej Afriky a Senseiom Jaroslavom Kulikom z Českej republiky. V nedelu sa nemohli dočkať, aby si zacvičili so Senseiom Tetsuji Nakamurom (8.dan) z Kanady a posledný tréning viedol Sensei Raoul Vogel (7.dan) z Rakúska. Seniorské tréningy viedla aj Sensei Ilona Szőcs, s ktorou sme žial nestihli mať tréning. Odniesli sme si množstvo vedomostí, zabavili sme sa a sme veľmi motivovaní.

Ako na záver povedal Sensei Bakkies Laubscher, gasshuku je ako veľký trh, z ktorého si odnesiete množstvo ovocia a zeleniny a postupne z nich budete odjedat lebo nedá sa zjesť všetko naraz. Verím, že všetci účastníci budú z tejto akcie čerpať ešte dlhý čas.

VIac fotiek tu.