Tréneri

Michaela Baksová

Zakladateľkou a Senseiom Senshi Dojo je Ing. Michaela Baksová. Je nositeľkou 1.danu karate a 3.kyu kobudo. Má kvalifikáciu trénera karate 1.kvalifikačného stupňa, trénerskú licenciu udelenú SUOKK (Slovenská únia okinawa karate a kobudo) a Slovenským zväzom karate.

Pochádza z Bratislavy, momentálne žije a pôsobí v Ivanke pri Dunaji. Karate sa venuje od svojich 8. rokov. Trénovala športové karate ako člen Slovenského zväzu karate (SZK), zúčastňovala sa miestnych a národných súťaží. Neskôr už v súťažnej dráhe nevidela zmysel a trénovala pre svoj vlastný rozvoj. Počas dlhoročnej pauzy od bojových umení vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, venovala sa práci a rodine.

V roku 2018 sa stala členom športového karate klubu, kde pomáhala pri trénovaní detí. Súčasne sa rozvíjala a zúčastňovala tréningov tradičného okinawského karate a kobudo v bratislavskom klube Kobudo Kai. Zúčastňuje sa seminárov TOGKF a WOF vedených svetovo uznávanými majstrami karate a kobudo, ktoré sa pravidelne usporadúvajú na Slovensku aj v zahraničí. Jej Senseiom je Igor Vakoš, hlavný inštruktor TOGKF a WOF pre Slovenskú republiku.

V roku 2020 založila občianske združenie Senshi Dojo, kde vyučuje tradičné okinawské karate. Naďalej sa zúčastňuje tréningov, seminárov a skúšok TOGKF a WOF, aby sa vzdelávala a posúvala ďalej. Jej snahou je pomáhať druhým na ich ceste spoznávania karate v jeho tradičnej forme a podstate, viesť deti k poznaniu tohto bojového umenia, radosti k športu a k ich lepšiemu „ja“.

Michal Škotta

V roku 2021 sa k Senshi Dojo pripojil Michal Škotta. Je nositeľom 1.kyu okinawa karate, 5.kyu kobudo a má kvalifikáciu trénera karate 1. kvalifikačného stupňa.

Ako dieťa začínal s Judom. Od svojich 8 rokov, až do dospelosti sa venoval väčšinou športovému karate v kluboch v Ivanke pri Dunaji a v Bratislave. Zúčastnil sa mnohých súťaží v športovom kumite a neskôr začal pomáhať na tréningoch. Počas niekoľko ročnej odmlky od karate sa 4 roky venoval bojovému umeniu Aikido a 6 rokov Bujinkan (Ninjutsu).

Je vyučený zlatník-klenotník, popri práci vo svojej dielničke sa venuje svojej rodine. V roku 2021 sa opäť vrátil ku karate, začal trénovať v klube Kobudo Kai pod vedením Senseia Igora Vakoša a pomáhať s tréningami v Senshi Dojo ako Senpai.