18. Summer Budo Camp

Už druhýkrát naša Obec Ivanka pri Dunaji podporila fantastickú akciu -18.letný budocamp, na ktorom sa zúčastnili karatisti z rôznych kútov Slovenska a z Rakúska. Samozrejme nechýbali ivanskí bojovníci zo Senshi Dojo, ktorí aj napriek svojmu veku vedeli držať krok s dospelákmi a dokázali, že sa nestratia na takýchto veľkých sústredeniach. Tréningy viedli hlavný inštruktor IOGKF Austria Sensei Raoul Vogel (7.dan karate) , hlavný inštruktor IOGKF Slovakia Sensei Igor Vakoš (5.dan karate, 4.dan kobudo) a Sensei Michal Macák (5.dan karate). S organizáciou pomáhala aj Sensei Natália Sarah Mittelmanová z Heiwa Dojo z Kráľovského Chlmca.

Deti vydržali cvičiť celý víkend, tréningy boli náročné nakoľko väčšinu času cvičili so staršími karatistami. Okrem základných techník vyskúšali rôzne kombinácie v pohybe a nechýbal tiež tréning bunkai, t.j. využitie techník kata v boji. Inštruktori sa im intenzívne venovali, aby si z budocampu zobrali čo najviac a odišli domov unavení, spotení, ale hlavne motivovaní. Najmenšie deti mali možnosť zúčastniť sa iba jedného pee wee tréningu, ktorý bol hravý a zábavný. Na konci budocampu vybraní 13 bojovníci absolvovali skúšky na vyšší technický stupeň a všetci úspešne, za čo im patrí veľká pochvala.

Kluby tradičného okinavského karate na Slovensku a v okolitých krajinách už vedia, že Ivanka pri Dunaji je jedným z miest, kde sa konajú takéto skvelé akcie a že u nás vyrastá generácia šikovných mladých karatistov.

Všetky fotky tu.