Letný budocamp 2021

V poradí 17. medzinárodný letný budocamp klubu Kobudo Kai (zakladajúci klub IOGKF Slovakia) sa tento rok konal v Ivanke pri Dunaji s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Telocvičňu základnej školy M.R.Štefánika obsadilo viac ako 50 nadšených karatistov. Z toho 30 bolo detí zo Senshi Dojo.

Tréningy boli vedené hlavným inštruktorom IOGKF Slovakia, senseiom Igorom Vakošom (5.dan karate, 4.dan kobudo) a jeho pomocnými inštruktormi. Boli rozdelené na tréningy pre dospelých, čierne a hnedé obi a tréningy, ktorých sa mohli zúčastniť všetci, špeciálny pee wee tréning pre deti a tréningy kobudo. Atmosféra bola plná energie. Deti do našich vážnych tréningov priniesli trochu smiechu a veselosti. Počas dvoch dní absolvovali tréningy základnej techniky, zdokonalili sa v suri ashi, naučili sa niekoľko techník kari vaza (zhadzovacie techniky) a základný postup kata Sanchin. Tí starší si vyskúšali bojové umenie kobudo a prácu s bo, sai a tonkuwa. Zacvičili si s dospelákmi, videli ako cvičia a ako sa správajú na tréningoch nositelia majstrovských stupňov DAN. Rozprávali sa so senseiom Igorom o bojových umeniach, Okinawe a starých majstroch. Pred všetkými predviedli Gekisaidai ichi a ukázali, že sú schopní zvládnuť dvoj-dňové náročné gasshuku ako správni bojovníci.

Na konci budocampu bolo 15 bojovníkom umožnené zúčastniť sa skúšok technickej vyspelosti (na žiacke stupne kyu), ktoré so cťou zvládli. Od teraz môžu na karate-gi nosiť znak IOGKF – kenkon.

Veľká vďaka za fantastický víkend patrí sensei Igorovi, sensei Natálii, ostatným inštruktorom, všetkým deťom, ktoré sa zúčastnili a ich rodičom, ktorí im to umožnili, všetkým ostatným zúčastneným karateka a obci Ivanka pri Dunaji za priestory telocvične.

Ďalšie fotky tu.