Winter Gasshuku TOGKF Slovakia – junior division

V dňoch 4.-5.2.2023 sa v Ivanke pri Dunaji konal 2-dňový seminár tradičného karate a kobudo – Winter Junior Gasshuku. Seminár bol určený a zameraný hlavne pre mládež. Bola to výborná akcia plná driny, potu ale aj zábavy a nových vedomostí. Tréningy viedol hlavný inštruktor TOGKF Slovakia, Sensei Igor Vakoš, 5.Dan karate, 4. Dan Kobudo. Asistovali mu tréneri Senshi Dojo – Michal Škotta a Michaela Baksová. Deti sa zúčastnili spolu 6 plnohodnotných a intenzívnych tréningov.

Sobota bola veľmi náročná, cvičili sme od rána do večera. Okrem základnej techniky si deti vyskúšali rôzne kombinácie útoku a obrany vo dvojiciach a rôzne páky na ruky súpera. Bojovníci tiež využili možnosť porozprávať sa so Senseiom o karate, starých majstroch a histórii, spýtať sa, čo ich zaujíma a mali naozaj množstvo otázok. Deň sme ukončili tréningom kobudo so zbraňou bo (dlhá palica) so staršími deťmi.

Veľmi sa tešíme aj z účasti nášho priateľského Karate klubu Bernolákovo.

V nedeľu sme si užili dva tréningy. Jeden trosku náročnejší, učili sme sa kata Sanchin, jej postup a správne dýchanie a napnutie tela. Oba dni sme do programu zaradili aj Pee wee tréning, aby sa mohli zúčastniť aj tí najmenší alebo najmenej skúsení bojovníci. Deti sa tu vybláznili a posilnili celé telo. Ani si nevšimli ako veľmi a tvrdo trénovali.

Na záver nás čakali skúšky na vyššie technické stupne a všetkých 15 nominovaných detí skúšku úspešne zvládlo a o kúsok sa priblížilo k vytúženému čiernemu opasku.

Počas dvoch nabitých dní sa deti veľa naučili, upevnili priateľstvá ale hlavne prekročili prah pohodlnosti a posunuli svoje hranice.