Summer Junior Gasshuku Senshi Dojo 6/2023

V dňoch 3.-4.6.2023 sa v Ivanke pri Dunaji opäť konal seminár tradičného karate a kobudo, na ktorý sme pozvali šéf inštruktora krajiny pre TOGKF (Traditional Okinawan Goju ryu Karate-do Federation), Senseia Igora Vakoša, nositeľa 5. Danu karate a 4. Danu kobudo.

Prvý deň nášho 2-dňového seminára si 50 bojovníkov a bojovníčok prišlo zacvičiť a posunúť o kúsok svoje hranice. Prvý tréning bol venovaný základnej technike a jej rôznym kombináciám. Ten druhý bol zas plný hier a zábavy, aby si zacvičili aj tí najmenší.

Tretí tréning bol výnimočný pretože si deti mohli prvýkrát zacvičiť so svojimi rodičmi, ktorí takto nazreli trochu viac do ich sveta a zakúsili, aké je to byť bojovníkom Senshi Dojo. Veľká účasť rodičov, ale aj iných rodinných príslušníkov svedčí o ich úžasnej podpore a záujmu o ich deti. Všetci si to užili a odišli domov unavení, spotení, ale spokojní.
Posledný sobotný tréning sme sa s niekoľkými deťmi a dospelými učili boj s dlhou okinavskou zbraňou Bo. Kobudo sa môže u nás vyučovať až od 12 rokov, dnes si ho však mohli vyskúšať výnimočne aj mladší bojovníci.

V nedeľu sme absolvovali dva tréningy, jeden náročný, kde sme sa učili okrem iného bunkai Gekisaidai ichi, praktické využitie kata. Druhý tréning tzv. pee wee bol opäť plný hier, zábavy a súťaženia.

Na záver úspešné skúšky technickej vyspelosti na žiacke stupne KYU zvládlo 22 bojovníkov.

Ďakujeme všetkým deťom a dospelým účastníkom za ich účasť, nasadenie a skvelú atmosféru. Cvičiť dva dni je veľmi náročné a vyžaduje to veľké odhodlanie a všetci to zvládli 😉🤜🤛.

Obrovské ĎAKUJEME patrí nášmu Senseiovi Igorovi Vakošovi za jeho vedomosti, čas, trpezlivosť a chuť učiť nás! Za jeho rady, hodnotenie a inšpiráciu, ktorú na našej ceste karate-do potrebujeme.

Ďakujeme tiež obci Ivanka pri Dunaji za podporu tejto akcie.

Už teraz sa tešíme na ďalší seminár.

Prečo? Lebo KARATE JE NAŠA CESTA!

FOTKY TU.