Leto bojovníka 2021

V našom klube tradičného okinavského karate Senshi Dojo prebiehal tento rok 2. ročník otvorených letných tréningov Leto bojovníka 2021. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je umožniť deťom, ktoré práve nie sú odcestované na prázdninách, tráviť svoj voľný čas aktívne a hlavne pravidelne športovať, čo im pomôže rýchlejšie sa adaptovať na školský rok plný povinností a udrží ich zdravých a fit. Počas júlových a augustových tréningov si prišlo na školský dvor ZŠ M.R. Štefánika zacvičiť viac ako 60 detí, členov aj nečlenov nášho klubu.

Vďaka podpore z participatívneho rozpočtu obce Ivanka pri Dunaji sme mohli tento projekt materiálne zabezpečiť. Každý účastník získal tričko a preukaz bojovníka, do ktorého zbieral pečiatky za každý tréning. Za dva mesiace prázdnin sa nováčikovia naučili základné techniky karate. Tí pokročilejší sa zdokonalili v technikách, ktoré už vedia a naučili sa nové, potrebné pre ich ďalší postup. Deti si osvojili základy detskej sebaobrany – ako sa vyslobodiť z úchopu, ako sa zachovať, keď nás chce niekto ohroziť. Rozprávali sme sa o prevencii, ako zostať v bezpečí, vyhnúť sa rizikovým ľuďom, ako sa správať, keď nás oslovia cudzí ľudia alebo sa stratíme. Na konci augusta pri slávnostnom ukončení Leta bojovníka deti predviedli rodičom čo sa naučili a za svoje úsilie získali odmeny vo forme medaily a ďalších drobností. Môžu sa tak s hrdosťou označiť za bojovníkov leta 2021.

Za úspešný projekt ďakujeme obci Ivanka pri Dunaji, všetkým deťom a ich rodičom, že im umožnili zmysluplne tráviť voľný čas.

Fotky tu.